رستاک بوک | آخرین کتاب‌ها‌
۰
 

مادر بزرگ می‌گوید: «وقتی از دوستی عصبانی هستی، آن‌قدر عصبانی که فکرهای زشت به کله‌ات می‌زند، آن‌قدر عصبانی که می‌خواهی سر به تنش نباشد، به چیزهای مثبتش فکر کن، به حرف‌های قشنگش فکر کن و ببین اصلاً چرا دوستش داشته‌ای!»

«مادربزرگ سوپ می‌پزد!» داستانی که از دوستی، همسایگی، ناتوانی جسمی، مهربانی و عشق در زندگی می‌گوید. این داستان خواننده را به جایی می‌رساند که می‌پذیرد بهترین راه از بین بردن غم‌ها، افسردگی‌ها، دل شکستگی‌ها و در کل مشکلات عاطفی ما انسان‌ها این است که خود را درگیر مشکلات دیگران کنیم و بکوشیم تا جایی که می‌توانیم باری از دوش‌شان برداریم، این‌گونه است که دنیای ما بزرگ و بزرگ‌تر و دردهای عاطفی‌مان کوچک و کوچک‌تر می‌شوند.

افزودن به سبد
۸۰۰۰.۰ تومان

بچه های نیمه شب رمانی است که درسال 1981 توسط سلمان رشدی  به  زبان هندی مکتوب شده است.سلمان رشدی در سال 1947 درهند چشم به جهان گشود.
 سلمان رشدی با کتاب بچه های نیمه شب به شهرت رسید و جایزه بوکر را دریافت کرد.داستان های او بیشتر در سب رئالیسم جادویی طبقه بندی شده اند.در سال 1989 امام خمینی حکم کشتن وی را صادر کرد.
رمان بچه های نیمه شب به دوران گذاراز استعمارانگلیس به استقلال هند می پردازد.اتفاقات این رمان  در بستر اتفاقات تاریخی روی می دهد از این رو میتوان آن را رمان تارخی نیز بیان کرد.این رمان تنها رمان هندی است که در لیست 100 رمان برتر انگلیسی زبان مجله تایم  از زمان انتشار در سال 1923 آن تا کنون قرار گرفته است.
قهرمان و راوی داستان سلیم سینایی است که درست در لحظه اعلام استقلال هند متولد شده است.او قدرت هایی ماوراء طبیعی از قبیل تله پاتی دارد و آب دماغش همیشه آویزان است.

افزودن به سبد
۹۵۰۰۰.۰ تومان

جرأت داشتن بر روی شکل‌گیری تمام ویژگی‌های دیگرِ افراد اثر می‌گذارد. به کودکان کمک می‌کند تا انتخاب‌های عاقلانه‌ای بکنند و از عهده‌ی چالش‌ها برآیند. با خواندن این کتاب ساده و در عین حال روحیه‌بخش، می‌توانید به کودکان کمک کنید تا مهارت‌های لازم برای داشتن شهامت و اعتماد به‌نفس بیاموزند.

کودکان یاد می‌گیرند کاری را که درست می‌دانند انجام دهند و شجاع باشند، حتی اگر آن کار برایشان سخت باشد. آن‌ها درمی‌یابند که …

افزودن به سبد
۵۰۰۰.۰ تومان

 «پژوهشی در گرافیک کبریت ایرانی» چند صد کبریت ایرانی و خارجی را در خود جا داده است. «کبریت» با مقدمه‌ای درباره ساخت و واردات کبریت به ایران شروع می‌شود و کبریت‌های ساخته‌شده در دوره پهلوی را به ترتیب شهر و سازنده معرفی می‌کند. بخش مفصلی در این کتاب درباره کبریت‌های تبلیغاتی «بغلی» در پیش از انقلاب است. نکته قابل‌توجه درباره این کتاب شکل قوطی‌کبریتی آن است.

افزودن به سبد
۴۶۰۰۰.۰ تومان

می خواهم برایت هدیه ای تهیه کنم، اما نمی دانم چه چیزی، شاید هم یک کتاب، شاید هم یک بسته ی هیجان انگیز، اما مطمئن نیستم. این مشکلی است که همیشه برای تهیه ی یک هدیده ی متفاوت را برای شما آشکار می کند.
هدیه دادن یکی از معدود کارهایی‌ست که هرچه که باشد، بزرگ یا کوچک، ارزان یا گران می‌تواند گره‌ی اخم‌ها را باز کند و لبخندی به درشتی یک قاچ هندوانه روی لب‌ها بنشاند.
بعضی‌ها فکر می‌کنند هدیه دادن سخت‌ترین کار دنیاست. وقتی زمان هدیه دادن فرا می‌رسد آه می‌کشند: "چی بخرم واسش؟" ساعت‌ها فکر می‌کنند و فکر می‌کنند و فکر می‌کنند و به نتیجه‌ای هم نمی‌رسند. بعد هم به دَم‌دستی‌ترین هدیه اکتفا می‌کنند: "همینو می‌دم بره! ول کن!"
اگر قرار باشد به کسی که دوستش دارید، که خیلی خیلی دوستش دارید هدیه‌ای بدهید چه می‌دهید؟ گلی که از باغچه چیده‌‌ای؟ کتابی که خیلی دوست داری و بارها خوانده‌ای؟ دایناسوری که روبان پیچ شده؟ چند قواره آسمان پر ستاره؟ یک بشقاب دریا با صدف‌های ریز و درشت؟ هر چه که خیلی بزرگ باشد؟ هر چه که خیلی گران باشد؟ یک هدیه دست‌ساز که هنر خودت است؟

انتخاب یک هدیه مناسب برای کسی که دوستش داری شاید به سختی فوت کردن یک فیل گرمازده باشد، شاید هم به آسانی مورچه سوار شدن!

من تو را دوست دارم و می‌خواهم به تو یک هدیه بدهم. هدیه دادنم هم یک داستان دارد. اول اولش می خواستم به تو یک گل هدیه بدهم اما با خودم فکر کردم که گل خیلی معمولی‌ست ...

می‌توانی حدس بزنی این که برایت هدیه آورده‌ام چیست؟ چشم هایت را ببند و هر چه را که دلت گفت باور کن. دلت راست می‌گوید، من تمام سعی خودم را کرده‌ام که بهترین و باارزش‌ترین هدیه دنیا را به تو بدهم.

افزودن به سبد
۵۵۰۰.۰ تومان


"همراه من بیا" نام آخرین رمان شرلی جکسن که هیچ‌گاه نتوانست تمامش کند و البته یکی از زیباترین آثارش می باشد. این کتاب بخش‌های باقیمانده از این رمان همراه با چهارده داستان کوتاه درخشان او کنار هم گرد آمده‌اند که نشان می‌دهند جهان شرلی جکسن چه مختصاتی دارد. کتاب ضمایم دیگری هم دارد از جمله سه سخنرانی که در سال های پایانی عمرش در کالج ها و کنفرانس های نویسندگان ایراد کرده است و بخش "تجربه و داستان" و "توصیه هایی به نویسندگان جوان" را شامل می شود. می‌ توان گفت این کتاب گزیده‌ای است از وجوه مختلف کاری این بانوی داستان‌نویس که در آثارش می‌شود هراس، تنهایی، اتفاق‌های پیش‌بینی‌نشده و از همه مهم‌تر خشونتی را دید که در لایه‌های مختلف انسانش وجود دارند.

«مختصری درباره شرلی جکسن»، «پیشگفتار مولف» و رمان ناتمام «همراه من بیا»، ۱۴ داستان کوتاه این نویسنده به ترتیب با این عناوین منتشر شده‌اند: جَنیس، دربه دری توتی، گل کلمی به موهایش، می‌دانم چه کسی را دوست دارم، غریبه زیبا، خانه ییلاقی، جزیره، دیدار، صخره، یک روز در جنگل، پیژامه پارتی، لوئیزا خواهش می‌کنم برگرد، خانه کوچک، اتوبوس.
بخش بعدی کتاب هم «سه سخنرانی، همراه با دوستان»  نام دارد که عناوین آن به این ترتیب است: تجربه و داستان، شبی که همه مان آنفلوآنزا گرفته بودیم، بیوگرافی یک داستان، بخت آزمایی، توصیه‌هایی به نویسندگان جوان.

افزودن به سبد
۲۳۰۰۰.۰ تومان

«متن خودْ واقعیتش را می‌سازد و این واقعیت از خلال گفتمان‌های یک دوره شکل می‌گیرد.»
شاپور بهیان در درآمدِ مجموعه مقالات «چکامه گذشته/مرثیه زوال» هدف از نوشتن این متن‌ها را نه تفسیر متون ادبی که تلاشی برای دوری از این دست مفروضات می‌خواند. «تفسیر بر این فرض مبتنی است که متن اصلی حاوی واقعیتی است که خودِ متن آن را صریحا نگفته است و اکنون وظیفه مفسر این است که آن گفتار متن را صراحت و روشنی بخشد - به‌گفته فوکو مفسر می‌خواهد آن گفتار موجز و کم‌گوی اصلی را، انگار ساکت بوده است به درون گفتاری پُرگوی بکشاند. مفسر بر این مبنا عمل می‌کند که در متن چیزی خفته و در تاریکی مانده است و حالا او باید آن را بیدار کند و به روشنی بیاورد. او وظیفه خود می‌داند آنچه را که پیش‌تر گفته شده است، ترجمه کند.» بهیان می‌خواهد نشان دهد واقعیت در هر اثر چگونه ساخته می‌شود، نه اینکه چگونه بازنمایی می‌شود.
فصل اول این مقالات، به آثاری از ادبیات معاصر ایران پرداخته است و نویسنده را به‌عنوان مؤلف گفتمانی در نظر گرفته است. فصل دوم حاوی نظریه‌پردازی‌هایی است با موضوعات کلی‌تر و دست ‌آخر مجموعه‌ای به دست داده است با مقالاتی در حوزه جامعه‌شناسی ادبیات و نقد ادبی.

افزودن به سبد
۱۸۰۰۰.۰ تومان

بدجنس‌تر از اين دوتا پيدا نمي‌كنيد!

آقاي بدجنس كلاً بدجنس به دنيا آمده بود و در سن شصت سالگي حتي از روز اول هم بدجنس‌تر بود. موهاي صورتش مثل بُرس سيخ‌سيخي بود. براي همين هيچ‌وقت گرسنه نمي‌شد! اگر گفتيد چرا؟... اما خانم بدجنس اصلاً زشت به دنيا نيامده بود. وقتي جوان بود، صورت زيبايي داشت. ولي سال به سال با بالا رفتن سن، صورتش زشت و زشت‌تر شد! اگر گفتيد چرا؟
آيا ميمون‌ها و پرنده‌ها مي‌توانند با نقشه‌ي ماهرانه‌اي كه مي‌كشند، حال آقا و خانم بدجنس را جا بياورند؟

افزودن به سبد
۷۰۰۰.۰ تومان

هيچ‌وقت سير نمي‌شَم، مگر اين‌كه دست‌كم سه‌تا بچه‌ي آبدار رو درسته قورت بدم!

تمساح غول‌پيكر شكوترين جانور در سرتاسر جنگل است كه عاشق خوردن بچه‌هاست! او از آن خالي‌بندهاي نابكار است كه خيال مي‌كند با نقشه‌هاي پنهاني و كلك‌هاي زيركانه‌اش، راست‌راستي هوش سرشاري دارد. اما او به اندازه‌ي ديگر حيوانات جنگل، باهوش نيست. آن‌ها تصميم دارند كلك‌هاي او را نقش بر آب كنند و به او درسي بدهند كه هيچ‌وقت از يادش نرود.
تمساح غول‌پيكر به گفته‌ي خود نويسنده بهترين داستاني است كه او براي بچه‌ها نوشته است.

افزودن به سبد
۶۵۰۰.۰ تومان

اين آقاروباهه سه مزرعه‌دار ناقلا را سَرِكار گذاشته!

يك نفر دارد توي روز روشن از سه مزرعه‌دار بدجنس دزدي مي‌كند. آن‌ها مي‌دانند دزد كيست: آقاي روباه شگفت‌انگيز! براي همين سه مزرعه‌دار يعني بوگيس چاقالو، بانس خپلو و بين لاغر و با هم دست به يكي مي‌كنند و آقاي روباه و خانواده‌اش را توي لانه گير مي‌اندازند. ولي آن‌ها انگار حواس‌شان نيست كه آقاي روباه به اين آساني دُم به تله نمي‌دهد.

افزودن به سبد
۷۰۰۰.۰ تومان

وقتي قايق حلبي‌ام سوراخ شد

زندگي رولد دال هميشه با تفريح و ماجراجويي همراه بوده است و اين حال و هوا در خاطره‌هاي او نيز حس مي‌شود.
همراه دال، راز و رمز طبيعت را مشاهده مي‌كنيم و پي مي‌بريم كه چگونه مي‌توان يك بلوط خوب براي برنده شدن در بلوط بازي درست كرد...
هم‌چنين او داستان‌هاي دوران نوجواني‌اش را تعريف مي‌كند: راز موتورسيكلتش، حيله‌هاي جسورانه‌اش، اولين سفر تك‌نفره‌اش به فرانسه و اين‌كه حين سفر پولش تمام مي‌شود.
هنگامي كه رولد دال ما را همراه خود به فراز و فرود فصل‌هاي سال مي‌برد، مناظر، رايحه‌ها و آواهاي يك سال به روشني در مقابل چشمان‌مان جان مي‌گيرند.

افزودن به سبد
۷۰۰۰.۰ تومان

سه حيوان يك شركت تاسيس كرده‌اند!

اگر گفتيد يك شركت شيشه پاك‌كني به چه چيزي نياز دارد؟ يك سطل. يك نردبان و يك شيشه پاك‌كن؟ نظرتان درباره‌ي يك پليكان. يك زرافه و يك ميمون چيست؟ هر چند كه خيلي معمولي به نظر نمي‌آيند، اما اين‌ها با هم اعضاي يك شركت شيشه پاك‌كني‌اند. فقط بايد بيلي را هم كه به آن‌ها دوست مي‌شود و سر از ماجراهاي هيجان‌انگيزي درمي‌اورد. به اين سه حيوان عجيب اضافه كنيد.

افزودن به سبد
۶۰۰۰.۰ تومان

تنها در جنگلي پر از ديوهاي كله‌ديگي و هيولاهاي شاخ‌دار

بيلي كوچولو كه ديگر از خوب بودن خسته شده، دلش مي‌خواهد به جنگل گناه برود. مادرش مي‌گويد حتي بزرگ‌ترها هم از جنگل گناه مي‌ترسند. چون پر از خون‌آشامك‌ها و غول‌هاي سبز يك‌چشم است و او اجازه ندارد پايش را آن‌جا بگذارد. اما بيلي از پشت پنجره به جنگل گناه نگاه مي‌كند و توي دلش مي‌گويد: «ولي من بالاخره مي‌روم و يك ذره هم نمي‌ترسم

افزودن به سبد
۷۵۰۰.۰ تومان

اين يك افسانه نيست
داستان جادوگرهاي واقعي است!
مامان بزرگ دوست دارد درباره‌ي جادوگرها حرف بزند. جادوگرهاي واقعي، خطرناك‌ترين موجودات روي كره‌ي زمين هستند. آن‌ها بيش از همه، از بچه‌ها بدشان مي‌آيد و براي سر به نيست كردن بچه‌ها، هر جادويي بلدند. نوه‌ي مامان‌بزرگ با دقت به داستان‌هاي او گوش مي‌دهد تا اگر روزي با جادوگرها روبه‌رو شد از خودش دفاع كند... و اتفاقاً روزي با آن‌ها روبه‌رو مي‌شود.

افزودن به سبد
۱۳۵۰۰.۰ تومان

اولين غولي كه چشمش بهت بيفته، با دو تا انگشت مي‌گيردت و مي‌خوردت!

غول بزرگ مهربان از آن غول‌هايي نيست كه استخوان آدم‌ها را قرچ و قورچ مي‌جوند. او غولي مهربان و بي‌آزار است و سوفي از اين بابت شانس آورده، چون اگر به جاي او، غول‌هايي مثل خون تو شيشه‌كن، گوشت قلنبه‌خور و يا... دزديده بودندش تا حالا يك لقمه‌ي چپ شده بود!
اما سوفي دلش مثل سير و سركه مي‌جوشد. نگراني‌اش اين است كه غول‌هايي مي‌خواهند بروند انگلستان و همه‌ي بچه‌هاي كوچولو موچولوي خوشگل را بيندازند بالا و قرچ و قورچ.

افزودن به سبد
۱۲۰۰۰.۰ تومان

 چارلی برنده کارخانه شکلات سازی آقای وانکا حالا او سوار آسانسوری بزرگ و شیشه ای شده و ماجراهای تازه ای در انتظار است. وقتی آقای وانکا سرعت آسانسور را زیاد می کند، چارلی همراه پدر و مادرش و مادربزرگ ها و پدربزرگ هایش از جو زمین عبور می کند و در فضا چشمش به اولین هتل فضایی دنیا می‌افتد. او و همراهانش در این هتل با موجودات بدجنسی روبه‌رو می‌شوند و بین آن ها مبارزه‌ی سختی در می‌گیرد.

افزودن به سبد
۱۲۰۰۰.۰ تومان

چارلی ، پسری کوچک و فقیر، با پدر و مادرش به همراه دو پدربزرگ و مادربزرگ پیر خود در کانون گرم خانوادگی زندگی می‌کند و فقر را احساس نمی‌کند. چارلی علاقه زیادی به شکلات دارد ولی به حدی فقیر است که هر سال فقط یک شکلات می‌خورد.شیرینی‌ساز مشهور و صاحب بزرگترین کارخانه شکلات‌سازی، تصمیم دارد فقط به پنج بچه اجازه دهد از کارخانه عجیب او بازدید کنند. چارلی یکی از این پنج بچه است…

افزودن به سبد
۱۳۵۰۰.۰ تومان

چه فرقي مي‌كند كه كوسه‌ها تو را بخورند يا مرغ‌هاي دريايي؟

يك روز كرگدني از باغ‌وحش فرار مي‌كند و توي خيابان‌، پدر و مادر جيمز را درسته قورت مي‌دهد. جيمز بيچاره هم مجبور مي‌شود از آن به بعد با عمه‌هاي بدجنس و بددهنش زندگي كند. اما روزي پيرمرد مرموزي پاكتي پر از زبان‌هاي تمساح به جيمز مي‌دهد تا بخورد كه يك‌دفعه پاكت از دست جيمز مي‌افتد و زبان‌ها پاي درخت هلو، توي خاك فرو مي‌روند. بعد اتفاق‌هاي عجيبي مي‌افتند كه زندگي جيمز را از اين‌رو به آن‌رو مي‌كنند.

افزودن به سبد
۱۱۰۰۰.۰ تومان

«دنی، قهرمان جهان» داستان پدر و پسر ماجراجویی است که عاشق یکدیگرند!
پدر و پسری که در یک کاروان چوبی زه‎وار در رفته، پشت یک پمپ بنزین کوچک، در یک جاده‎ی دورافتاده زندگی می‎کنند.

«دنی»، که راوی داستان است، نُه سال دارد. او پسری است شاد و بدون ذره‎ای احساس ناراحتی یا بیماری، اما ژولیده و همیشه پُر از گریس و روغن ماشین. او داستانش را با درگذشت مادرش آغاز می‎کند، و بعد یک‎راست می‎رود سر اصل مطلب: «پدرش»! پدری که بدون کوچک‎ترین شک و تردید، جالب‎ترین و بهترین پدری است که هر پسری می‎تواند داشته باشد. پدری دوست‎داشتنی و مهربان، ولی با ظاهری خشن و جدی؛ که هرگز با لب‎هایش نمی‎خندد. او فقط با چشم‎هایش می‎خندد و هیچ‎وقت لبخند قلابی نمی‎زند.
پدر، تعمیرکار ماشین است، تحصیل‎کرده نیست و شاید در طول زندگی‎اش بیست کتاب هم نخوانده باشد، ولی قصه‎گوی عجیبی است. قصه‎گویی که هر شب، ماهرانه قصه‎های دنباله‎دار می‎بافد و همراه با نمایش برای «دنی» تعریف می‎کند تا او به خواب برود.
غیرممکن است که کسی در کنار پدر «دنی» احساس خستگی کند. چون او هر لحظه یک ایده و یک فکر غیرمنتظره و جدید دارد. پدر نه‎تنها خودش خیلی ماجراجوست؛ بلکه وقتی «دنی» به راز بزرگ او پی می‎برَد و بسیار شوکه می‎شود از این که می‎فهمد پدرش شب‎ها به‎صورت غیرقانونی به جنگل و مزارع می‎خزد، «دنی» را هم به ماجراجویی‎هایش می‎کشاند. پدر، همه‎ی فوت و فن‎ها و تاریخچه‎ی ماجراجویی‎هایش را به او می‎آموزد و قول می‎دهد که وقتی مهارت قبلی‎اش را دوباره به‎دست آورد، «دنی» را هم همراه خودش ببرد. شبی که برای تمرین می‎رود، دچار حادثه‎ای ناگوار می‎شود. به کمک پدرش می‎رود. پدر باید تا مدتی بستری شود. ولی «جشن باشکوه شکار» در پیش است. پدر تصمیم دارد هر طوری شده، با بر هم زدن این جشن ثروتمندان، از کارخانه‎دار ثروتمند و مغروری که همیشه آن‎ها را آزار می‎دهد و می‎خواهد قطعه زمین کوچک‎شان را از چنگ‎شان برباید و به زمین‎های بی‎انتهای خودش اضافه کند، انتقام بگیرد. این‎جاست که «دنی»، ایده‎ی حیرت‎انگیز «زیبای خفته»اش را به پدرش می‎گوید. همه چیز به‎خوبی و طبق نقشه پیش می‎رود و هر دو با شادمانی و به سلامت به خانه‎شان برمی‎گردند. ولی صبح روز بعد، اوضاع به شکل دیگری و کاملاً ناخواسته عوض می‎شود و همه را حیرت‎زده می‎کند ...

افزودن به سبد
۱۵۰۰۰.۰ تومان

«عشق در زمستان آغاز می‌شود» متشکل از چهار داستان است که همگی حول زندگی شخصیت‌هایی جریان دارند که در زندگی تا آستانه‌ی استیصال پیش رفته‌اند ولی نیرویی درونی همچنان آن‌ها را به ادامه دادن واداشته است. داستان‌های این مجموعه درباره‌ی زخم‌های قدیمی آدم‌هاست؛ زخم‌هایی که با این که دیگر درد نمی‌کنند اما جایشان روی پوست مانده است و هنوز حس می‌شود.

افزودن به سبد
۱۵۰۰۰.۰ تومان
 

فروشگاه آنلاین رستاک بوک، با هدف توجه به مؤلفه‌های اصلی انتخاب یک کتاب برای مطالعه، در تلاش است ضمن فراهم کردن اطلاعات کامل مثل معرفی، خلاصه، برداشت و نقد و بررسی کتاب‌‌ها، شما را در خرید اینترنتی آسان و مطابق با سلیقه‌اتان یاری دهد. در فروشگاه اینترنتی رستاک بوک به طیف گسترده‌‌ای از کتاب‌ها همانند کتاب‌های عمومی، داستان، آموزشی و کمک آموزشی، دانشگاهی و کودک و نوجوان دسترسی دارید. تنوع بالا از کتاب‌های خوب، محتوای صادقانه، ارسال سریع و کم‌هزینه و نماد اعتماد الکترونیکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که لذت خریدی آسان را برای شما رقم می‌زند.

اپلیکیشن رستاک بوک :
راه‌های ارتباطی :
  •   صفاییه خ تیمسار فلاحی خ عدالت ۵ پ ۵۷
  •   تلفن تماس : ۰۳۵۳۸۲۴۷۹۴۸
  •   پست الکترونیک : info [at] rastaakbook com
تمامی کالاها و خدمات این سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
تمامی امتیازات تجاری و معنوی حاصل از این فروشگاه اینترنتی متعلق به رستاک بوک است