رستاک بوک | پرفروش‌ترین‌ کتاب‌ها‌
۰
 

"جزء از کل" کتابی است که هیچ وصفی، حتی حرف‌های نویسنده‌اش، نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند. خواندن "جزء از کل" تجربه‌ای غریب و منحصر به فرد است. در هر صفحه‌اش جمله‌ای وجود دارد که می‌توانید آن را نقل قول کنید. کاوشی است ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی است که نمونه‌اش را کمتر دیده‌اید. رمانی عمیق و پرماجرا و فلسفی که ماه‌ها اسیرتان می‌کند. به نظرم تمام تعاریفی که از کتاب شده نابسنده‌اند.

افزودن به سبد
۵۲۰۰۰.۰ تومان

کتاب «مرگ درمی‌زند» با ترجمه بسیار روان حسین یعقوبی‌، مجموعه داستان و نمایشنامه ایست در قالب پانزده اثر که به انتخاب خود مترجم گلچین شده است که وودی آلن در آن‌ها با نقد شخصیت‌های تاریخی و افسانه‌ای و همینطور گاه به گاه با بیان «آیرونیک» یا «وارونه‌گویی» سعی در نقد و ریشخند زدن به افکار حاکم بر جامعه دارد. نمایشنامه «مرگ در می‌زند» که نام خود کتاب هم هست‌، ادای دِینی به شاهکار «مهر هفتم» اينگمار برگمان است، فیلمی که در آن شخصیت سلحشور، مرگ را دور میزند و وودی آلن نشان می‌دهد که مرگ فقط یه توهم است.

افزودن به سبد
۱۶۵۰۰.۰ تومان

ترانه های ایرانی و مجموعه ای از سرودهای ملی و انقلابی ایران همران با نت موسیقی
مجموعه ای كامل و بینظیر از نت قطعات زیبای موسیقی ایرانی همراه با شعر

افزودن به سبد
۵۵۰۰۰.۰ تومان

ظهر یک روز تابسـتان‏,‏ فرشـید با یک پیشـنهاد آمد‏:‏ یک سفر تفریحی به ترکیه‏!‏ غیر ممکن بود‏.‏ من یک خبرنگار تازه کار با درآمدی اندک بودم که تازه باید هزینه های تحصیلم در دانشـگاه را هم تأمین میکردم‏.‏ در تفکر ما ایرانیـان سفر به خارج همیشـه کاری غیر ضروری و از سرِ سیری بوده است‏.‏ با نگاه برآمده از چنـین تفکری پاسخ اولیه من منفی بود‏.‏ اما فرشـید اصرار کرد و نتیجـه چیز دیگری شد‏.‏ آن سفر انجام شد و در پی آن سفرهای دیگر‏!‏ سفرهای دیگری تا امروز که این کتاب دست شمـاست‏.‏ مارک و پلو مجمـوعه ای است از سفرنامه های من به فرانسـه‏,‏ ایتـالیا‏,‏ ارمنسـتان‏,‏ هنـد‏,‏ کره جنـوبی‏,‏ اسپـانیا‏,‏ ایالات متحـده و‏.‏‏.‏‏.‏

افزودن به سبد
۲۲۰۰۰.۰ تومان

سووشون تاکنون به شانزده زبان ترجمه شده است و یکی از پر‌خواننده‌ترین رمان‌های اجتماعی ایران تاکنون بوده است. وقایع رمان سووشون در سال‌های اخیردهه‌ی بیست و در هنگامه‌ی جنگ جهانی‌ دوم در شهر شیراز اتفاق افتاد. 
«زری» قهرمان اصلی داستان، زنی تحصیل کرده است که تمام هم‌ وغم اش حفظ بنیان خانواده‌اش در آشفتگی‌های به وجود آمده در جامعه می‌باشد. او خانواده را وطن کوچک خود می‌داند و تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا ایستادگی شوهرش در برابر حاکمان‌ وزورگویی بیگانگان زندگیشان را نپاشد. یوسف همسر زری فئودالی بزرگ، تحصیل کرده‌ی فرنگ و مردی شجاع ودرعین حال مهربان است که حاضر نیست با فروختن محصولات خویش به قشون بیگانه به قحطی موجود دامن بزند و به رعیت خود ستم کند.
در سراسر داستان شاهدیم که دلال‌های وابسته به حاکم به قشون بیگانه با مراجعه پی‌درپی به یوسف سعی دارند او را قانع کنند که به فروش آذوقه به قشون رضا دهد. اما یوسف با شجاعت ازاین کار سرباز می‌زند و سرانجام به همین سبب به تیری ناشناس کشته می‌شود و مراسم تشیع جنازه او بدل به مراسمی برای اعتراض به وضع موجود می‌شود و با حمله‌ی پاسبان‌ها به مردم معترض ناتمام می‌ماند و زری مجبور می‌شود جنازه ی او را شبانه و درحضور پسرش وخان کاکا به خاک بسپارد. مرگ یوسف جانی تازه است به پیکر مقاومت دربرابر شجاعت و این گونه است که سوگ زری در مرگ یوسف برای او تداعی‌گر سوگواری «سووشون» می‌شود که سالها قبل دریکی از روستاهای منطقه دیده بود و او یوسف را سیاوشی دیگر می‌بیند که مظلومانه و پاک ‌و بی‌گناه کشته می‌شود و در ذهن او سووشونی برپا می‌شود.

افزودن به سبد
۱۸۰۰۰.۰ تومان

کتاب «بیشعوری» اثر خاویر کرمنت با ترجمه‌ی محمود فرجامی، شما را با خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت یعنی بیشعوری آشنا می‌کند. این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر است. بیشعوری و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال اینها در دنیای معاصر می گذارند.  به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آنها نابغه اند؛ اما نابغه هایی خودخواه؛ مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می‌شود.                 
تعریف بیشعوری:
  یکی از راه های عمومی شناختن بیشعورها، شناسایی موقعیت های بروز بیشعوری است. مطلبی را روشن کنم که حفظ و استعمال واژه ی بیشعور در درمان این بیمار ارزش و اهمیت بسیاری دارد. درست است که مردم عادی خوششان نمی آید که بیشعور نامیده شوند، اما مردم عادی که بیشعور نیستند. بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان. اکثر مردم نمیتوانند تعریفی برای بیشعوری بیاورند اما اعتقاد دارند میتوانند آدم بیشعور را تشخیص دهند. 

افزودن به سبد
۱۵۰۰۰.۰ تومان

يك عاشقانه‌ی آرام در مورد گيله‌ مردی مبارز و سياسی است كه عاشق عسل دختر آذری زيبا و سياسی مسلكی می شود . كل كتاب روند و مراحل و برنامه ريزی های زندگي مبتنی بر عشق اين دوست. با زبانی شاعرانه بيان عشقی شاعرانه و زيبا. عاشقانی كه سعی می كنند در لحظه لحظه ی با هم بودن عاشق هم باشند و نگذارند عشقشان به رخوت و عادت كشيده‌ شود عاشقانی كه با زمان مبارزه می كنند. قوت اصلی کتاب همان لحن و بیان فوق العاده زیبای نادر ابراهیمی است.                             
داستان از آنجا آغاز می‌شود که یک معلم ادبیات گیلکی دو ماه را در زندان‌های دژخیمان بوده و ٢٣روزش را شکنجه شده و حالا بی آنکه برادر خانومش را لو داده باشد آزاد شده  و جریان نحوه‌ی آشنایی تا ازدواجش را با دختر آذری بصورت گذرا و همراه با باورهای سیاسی بیان می‌کند.

افزودن به سبد
۱۸۵۰۰.۰ تومان

نوشتن مانند بزرگان، ویلیام کین، نه با رفتن به هزارتوی بحث‌های نظری، بلکه با شیوه‌ای جذاب و مبتنی بر نمونه‌های موردی سراغ روش «همانندسازی» رفته و با بررسی و تحلیل شیوه‌ی روایت، سبک و فنون بلاغی بیست ‌و یک نویسنده‌ی بزرگ تاریخ ادبیات جدید، به خواننده کمک می‌کند تا شناخت خودش را از ساختار داستانی عمیق‌تر کند، پایه‌ی فنی‌اش را ارتقا دهد و امکانات نهفته در زبان را کشف و درک کند. «همانندسازی» یکی از قدیمی‌ترین و مؤثرترین شیوه‌های یادگیری نوشتن است و چنان‌ که کین در مقدمه‌ی این کتاب توضیح می‌دهد، بعدِ سال‌ها دوری از مرکز و قرار گرفتن در حاشیه، دوباره در دانشکده‌ها و مدرسه‌های داستان‌نویسی امریکایی احیا شده است.

در این کتاب بیست و یک جستار وجود دارد درباره‌ی بیست و یک نویسنده.

این کتاب را به دو جلد تقسیم شده که جلد اول آن با بررسی آثار بالزاک شروع می شود و در نهایت می‌رسد به «استفان کینگ»، نویسنده‌ای که هم اکنون زنده است.

«ویلیام کین» جهان داستانی نویسندگان را با تمرکز بر بعد معنایی آن ارزیابی نمی کند بلکه ابعاد معنایی آثار را تحلیل می‌کند و این یکی از نکات مثبت این اثر است. به عنوان مثال در تحلیل آثار داستایوفکسی وارد مباحث روانکاوانه نمی‌شود بلکه درباره بلاغت و بیان آثار او صحبت می‌کند. مثلا می‌گوید که این نویسنده چطور فضا سازی می‌کند. یا در کتاب «یادداشت‌های زیرزمینی» شخصیت اول کتاب چطور حرف می‌زند. در واقع این نویسنده بیشتر روی شیوه ی روایت تمرکز می‌کند. «دیکنز» بعد از «شکسپیر» بیشترین شخصیت‌های ماندگار را خلق کرده است. ویلیام کین درباره این صحبت می‌کند که دیکنز چطور این شخصیت‌ها را می‌سازد و به لحاظ ظاهری چطور آن‌ها را ملموس و توصیف می‌کند.

افزودن به سبد
۱۹۰۰۰.۰ تومان

بتمن تصمیم دارد گاتهام را در دستان هاروی دنت رها کند و خودش زندگی‌ای معمولی را با ریچل آغاز کند، اما در این میان سرو‌کلۀ جوکر، شخصیتی که خود را نمایندۀ آشوب می‌داند، پیدا می‌شود...

کریستوفر نولان، فیلم‌ساز جوان بریتانیایی با سه‌گانۀ شوالیۀ تاریکی دوران جدیدی را برای شخصیت بتمن و برای تمام اقتباس‌های ابرقهرمانی بعد از خود کلید ‌زد. این سه‌گانه، نولان را به عنوان یک اسطورۀ سینمایی بر سر زبان‌ها ‌انداخت؛ کارگردان و مؤلفی که آن‌قدر کاربلد است که می‌تواند از یک روایت قهرمانی، چنین شگفتی عمیق و فلسفه‌مداری را بیرون بکشد.

شوالیۀ تاریکی، دومین فیلم از سه‌گانۀ شوالیۀ تاریکی، در ژوئیۀ ۲۰۰۸ روی پرده رفت و یکی از ده فیلم پرفروش تاریخ آمریکا شد. شوالیۀ تاریکی توانست در چندین زمینه در اسکار و گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه شود. هیث لجر بازیگر نقش جوکر که پیش از عرضۀ رسمی فیلم درگذشت، برای نقشش سی و دو جایزۀ بهترین نقش مکمل مرد از جمله اسکار، گلدن گلوب، بافتا و انجمن منتقدان را دریافت کرد

افزودن به سبد
۱۶۰۰۰.۰ تومان

رمان «پاییز فصل آخر سال است» درباره‌ی زنانی است که در حال تلاش برای رهایی از گذشته و آینده هستند. کتاب به دو بخش تابستان و پاییز تقسیم شده که هر کدامشان سه داستان از سه زن به نام‌های لیلی، شبانه و روجا را روایت می‌کنند که از دغدغه‌های متفاوت خود می‌گویند.  با نگاهی جزیی به دغدغه این سه زن، می‌بینیم که لیلا، جلوتر از دو شخصیت دیگر حرکت می‌کند و دوراهی‌های روجا و شبانه را پیش‌تر از سر گذرانده است. لیلا نمادی از فضای اصلی حاکم در جامعه است که دو روایت دیگر در دل او قرار ‌می‌گیرند و لیلا محرک اصلی تحول دو شخصیت دیگر در پایان رمان می‌شود. این رمان اگر چه قهرمان واحدی ندارد، اما نارضایتی از وضعیتی که شخصیت‌های داستانی در آن قرار گرفته‌اند، موضوع واحد آن است؛ هرچند آن‌ها نمی‌توانند همه خواسته‌های خود را یک‌جا داشته باشند. برای به دست آوردن هر خواسته‌ای باید یکی و در مواردی چند دلبستگی خود را از دست بدهند و این وسواس و دو راهی‌های به هم پیوسته در طول داستان مدام تکرار می‌شود.

افزودن به سبد
۱۶۰۰۰.۰ تومان

"غرور و تعصب" محبوب‌ترین رمان جین آستین و یکی از معروف‌ترین رمان‌های تاریخ ادبیات جهان است. قهرمان داستان یکی از جذاب‌ترین قهرمانان در کل ادبیات به حساب می‌آید. در این رمان، بازیگوشی و انضباط، جنب‌وجوش و خویشتن‌داری، ارزش‌های رمانتیک و فضیلت‌های کلاسیک و بسیاری ویژگی‌های دیگر در تقابل و تعادل قرار گرفته‌اند. نهایتاً غرور جای خود را به سجایای والاتر می‌دهد و تعصب (یا پیش‌داوری) نیز در سیر داستان رنگ می‌بازد...

افزودن به سبد
۳۲۰۰۰.۰ تومان

"بیگانه" داستان مردی را روایت می‌کند که با شنیدن خبر مرگ مادرش خیلی معمولی برخورد می‌کند و بعد از آن خیلی اتفاقی مرتکب قتلی می‌شود. این مرد برای مردم جامعه اش "بیگانه" است چون برخلاف عرف جامعه اش می‌اندیشد. شالوده و پيرنگ داستان براساس تفكر خاص نويسنده بر مبنای جبری بودن زندگی و محكوميت انسان به عدم و نيستی پس از هست شدن است، نوعی ناهماهنگی در نحوه قضاوت، عدم درك همنوع و همزيست و اشاعه ی تفكر هر آنچه پيش آيد، خوش آيد. نويسنده در فحوا‌های داستان فلسفه را مرور می‌كند و دايره ی كلی هست شدن و نيستی انسان با محتوای ايدئولوژيكی را بررسی می‌كند.

افزودن به سبد
۱۰۰۰۰.۰ تومان

"بنیاد ترانه" اثری جامع برای آموزش ترانه سرایی است که نگارنده در آن تلاش کرده تا به کلیه مباحث و نیازمندی های کارورزان ترانه پاسخ دهد. از دانش استخراج شده از مطالعات میان رشته ای مانند جامعه شناسی، روان شناسی، آسیب شناسی، مخاطب شناسی گرفته تا نکاتی بسیار ظریف مانند حروف مناسب برای انتهای بیت ها / حروف نامناسب برای استفاده در ترجیع بند و…. در این کتاب موجود است.

این کتاب شامل ده فصل است که عبارتند از:
تاریخ ترانه نوین، ساختار ترانه، آرایه های ترانه، انواع زبان در ترانه، محتوای ترانه، سبک شناسی، نقد ترانه، پیوند با علوم دیگر، انتشار ترانه، نکات ضمیمه و موسیقی.

افزودن به سبد
۲۰۰۰۰.۰ تومان

نادر ابراهیمی کتاب چهل نامه ی کوتاه به همسرم را زمانی نوشته است که به تمرین خطاطی می پرداخته است. چنانچه خودش در آغاز کتاب چنین می نویسد:
آن روزها که تازه تمرین خطاطی را شروع کرده بودم، حدود سال های ۶۳-۶۵، به هنگام نوشتن، در تنهایی – در فضایی که بوی تلخ مرکب ایرانی در آن می پیچید و صدای سنتی قلم نی، تسکین دهنده ی خاطرم می شد که گرد ملالی چون غبار بسیار نرم بر کل آن نشسته بود – غالبا به یاد همسرم می افتادم – که او نیز همچون من و شاید نه همچون من اما به شکلی، گهگاه و بیش از گهگاه، دلگرفتگی، قلبش را خاکستری رنگ می کرد و می کوشیدم که به جستجو در به امید رسیدن به ریشه های گیاه بالنده و سرسخت اندوه، و دانستن اینکه این روینده ی بی پروا از چه چیزها تغذیه می کند، و شناختن شرایط رشد و دوامش آن را نابودکنم بل زیرسلطه و در اختیار بگیرم. پس، یکی از خوب ترین راههای رسیدن به این مقصود را در این دیدم که متن تمرین های خطاطی ام را تا آنجا که مقدور باشد اختصاص دهم به نامه ی کوتاهی به همسرم.

افزودن به سبد
۱۳۰۰۰.۰ تومان

شرح خاطرات دوران کودکی پر ماجرا اما جالب و خواندنی هوشنگ مرادی کرمانی است. خاطرات کودکی که گاه شیطنت و بازیگوشی‌اش خواننده را به خنده وامی‌دارد و گاهی هم مظلومیت‌ و تنهایی‌اش، چشم‌های مخاطب را خیس اشک می‌کند.در بخشی از کتاب آمده است: "نمی‌دانم، یادم نیست چند سال دارم. صبح عید است. بچه‌های مدرسه آمده‌اند به عید دیدنی پیش عمو. عمو قاسم، معلم است. جوان خوش‌لباس و خوش‌قدوبالایی است. کت و شلوار می‌پوشد. توی روستا چند نفری هستند که کت و شلوار می‌پوشند".

افزودن به سبد
۲۲۰۰۰.۰ تومان

کافکا که پسری ۱۵ ساله‌است و به علت یک پیشگویی عجیب از خانه فرار می‌کند و آقایناکاتا پیرمرد آرام و مهربان و عجیبی که به علت اتفاقی شگفت‌انگیز در بچگی دچار نوعی عقب ماندگی ذهنی شده‌است اما حاصل این حادثه به دست آوردن توانایی  صحبت با گربه هاست.
رمان در عین دو پارگی دارای وحدت مضمون است و تمام حوادث حتی کوچکترین و جزیی‌ترین آنها به هم مرتبط هستند. با خواندن این رمان در عین لذت بردن از پیشرفت داستان با عقاید و رسومی آشنا می‌شوید که مختص مردم ژاپن است و در درون آنها نهادینه شده: اعتقاد به پیشگویی و غیب بینی ِوجود دنیاهایی ورای دنیای ماِ حرکت بین گذشته و آینده وخاطراتی که هرگز کهنه نمی‌شوند و در موازات زندگی روزمره ی ما جریان دارند و... هزاران تابوی فرهنگی دیگر که به خوبی و در کمال هنرمندی در لا به لای داستان گنجانده شده‌اند.

افزودن به سبد
۲۹۰۰۰.۰ تومان

داستان سه قصه نمونه‌ای است از دست برداشتن نویسنده از به رخ‌کشیدن متن و روایت، و برگزیدن شیوه‌ای در ظاهر ساده برای تعریف قصه‌هایی مهیب و عجیب که به درد خواب‌کردن خواننده نمی‌خورد و چشم او را باز می‌کند. داستان‌های این کتاب به ترتیب عبارت‌اند از بالشی پر از پر سفید، خروس سفید، ماه بر پیشانی و سرگذشت فنچ‌ها. هر کدام از نوشته‌ها به سال‌های دور و نزدیک باز می‌گردد و از نظر نگارشی با یکدیگر تفاوت دارند.

افزودن به سبد
۷۵۰۰.۰ تومان

این کتاب نوشته لئو تولستوی و به ترجمه‌‌ی سروش حبیبی است. شخصیت اول داستان با توجه به توصیفاتی که از او می‌شود، شخصیتی دور از شخصیت خود نویسنده ندارد؛ اشراف‌زاده‌ای دوست‌داشتنی که در سنین جوانی و پس از فوت پدر، می‌کوشد که املاک پدر را با همان رسم و رسوم احیا کند. نویسنده، شخصیت او را به نوعی عادی و موجه نشان می‌دهد که حتی خطاهای او نیز توجیهی قابل قبول –از آن دست توجیهاتی که ما هم برای خودمان، گاه دست و پا می‌کنیم- دارد. اما داستان هنگامی جالب می‌شود که شخص اول داستان پس از آن‌که رفته‌رفته زندگی خوبی را آغاز می‌کند، در زمان و وضعیتی غیر قابل پیش‌بینی، درست آن هنگام که زندگی‌اش رو به پیش‌رفت است، دچار شرایطی ویژه و غیر قابل پیش‌بینی می‌شود.

افزودن به سبد
۸۰۰۰.۰ تومان
 

فروشگاه آنلاین رستاک بوک، با هدف توجه به مؤلفه‌های اصلی انتخاب یک کتاب برای مطالعه، در تلاش است ضمن فراهم کردن اطلاعات کامل مثل معرفی، خلاصه، برداشت و نقد و بررسی کتاب‌‌ها، شما را در خرید اینترنتی آسان و مطابق با سلیقه‌اتان یاری دهد. در فروشگاه اینترنتی رستاک بوک به طیف گسترده‌‌ای از کتاب‌ها همانند کتاب‌های عمومی، داستان، آموزشی و کمک آموزشی، دانشگاهی و کودک و نوجوان دسترسی دارید. تنوع بالا از کتاب‌های خوب، محتوای صادقانه، ارسال سریع و کم‌هزینه و نماد اعتماد الکترونیکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که لذت خریدی آسان را برای شما رقم می‌زند.

اپلیکیشن رستاک بوک :
راه‌های ارتباطی :
  •   صفاییه خ تیمسار فلاحی خ عدالت ۵ پ ۵۷
  •   تلفن تماس : ۰۳۵۳۸۲۴۷۹۴۸
  •   پست الکترونیک : info [at] rastaakbook com
تمامی کالاها و خدمات این سایت، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
تمامی امتیازات تجاری و معنوی حاصل از این فروشگاه اینترنتی متعلق به رستاک بوک است